Wydarzenia

CMPW PAN nowym Mecenasem Fundacji NANONET

Centrum Materiałów Polimerowych i Węglowych PAN od września 2017 jest Mecenasem Fundacji Wspierania Nanonauki i Nanotechnologii NANONET. 

Głównym zadaniem statutowym Fundacji jest promocja nowoczesnej przedsiębiorczości opartej na rozwiązaniach nanotechnologicznych oraz upowszechnianie wyników badań naukowych w tej dynamicznie rozwijającej się w ostatnich latach dyscyplinie nauki.

Fundacja Wspierania Nanonauk i Nanotechnologii NANONET rozpoczęła działalność w 2006 r., kiedy ruszył pierwszy polski portal o tematyce nanotechnologicznej - www.nanonet.pl. 
Fundacja wchodzi w skład Polskiego Komitetu Normalizacji ds. Nanotechnologii i Innowacji. W roku 2011 Fundacja uzyskała status Krajowego Punktu Kontaktowego Europejskiej Platformy „Nanofutures” (w ramach 7 Programu Ramowego EU). Fundacja jest również pomysłodawcą, założycielem oraz liderem Śląskiego Klastra Nanotechnologicznego. 

http://nanonet.pl/centrum-materialow-polimerowych-weglowych-pan-nowym-mecenasem-fundacji-nanonet/

Fundację tworzy zespół ok. 50 wolontariuszy z całej Polski. Fundacja posiada status Organizacji Pożytku Publicznego, całość środków uzyskanych w toku działalności przeznaczana jest na zadania statutowe.
W 2008 roku fundacja otrzymała nagrodę za internetowy kurs poświęcony zaawansowanym technologiom - NEL jako "Innowacyjną Usługę" na "VII Świętokrzyskiej Giełdzie Kooperacyjnej Nowych Technologii".
Fundacja objęła swoim patronatem ok. 160 wydarzeń związanych z nanotechnologią w Polsce, jak i na świecie. Za działalność na polu promocji nauki Fundacja otrzymała nagrodę „Popularyzator Nauki 2011”.
W 2013 r. za sprawą Fundacji powstał Śląski Klaster Nanotechnologiczny, który jest obecnie największym i jedynym tego typu Klastrem w Polsce.

Czytany 1291 razy

Adres i kontakt

Nasz adres:
ul. M. Curie-Skłodowskiej 34
41-819 Zabrze
Telefon/Fax:
Tel. +48 32 271-60-77
Fax +48 32 271-29-69
 
Rzecznik prasowy:
Prof. dr hab. Grażyna Adamus, tel. +48 32 271-60-77 w. 226


 
Inspektor Ochrony Danych:
mgr Paulina Gąsior, tel. +48 32 271-60-77 w. 236
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.


W skrócie

Centrum powstało 1 stycznia 2007 r. w wyniku połączenia Centrum Chemii Polimerów PAN w Zabrzu i Zakładu Karbochemii PAN w Gliwicach – dwóch placówek Polskiej Akademii Nauk, które od lat prowadziły systematyczne prace nad wytwarzaniem i właściwościami materiałów makrocząsteczkowych - polimerowych i węglowych.

BIP CMPW PAN