Wydarzenia

CMPW PAN PATRONEM HONOROWYM III OGÓLNOPOLSKIEJ KONFERENCJI "NANOTECHNOLOGIA WOBEC OCZEKIWAŃ XXI WIEKU"

CMPW PAN na zaproszenie Fundacji na rzecz promocji i rozwoju TYGIEL objęło Patronatem Honorowym III Ogólnopolską Konferencję Naukową "Nanotechnologia wobec oczekiwań XXI w." Konferencja odbyła się 13 grudnia 2018 r. w Lublinie.

Celem Konferencji było przybliżenie wiedzy oraz najnowszych osiągnięć naukowych w zakresie nanotechnologii. Podczas spotkania poruszone były kwestie zarówno tworzenia nanomateriałów, jak i wykorzystania osiągnięć nanotechnologii w obrębie technologii, przemysłu oraz medycyny. Podczas Konferencji poruszono takie tematy, jak metody wytwarzania i właściwości nanocząsteczek, zastosowanie nanomateriałów, bezpieczeństwo wytwarzania i składowania nanomateriałów oraz aspekty etyczne i prawne tworzenia i wykorzystywania nanostruktur. Konferencja Nanotechnologia wobec oczekiwań XXI wieku realizowana była z inicjatywy Fundacji na rzecz promocji i nauki TYGIEL.

Uczestnicy Konferencji mieli możliwość przedstawienia prac przeglądowych, prezentacji wyników badań własnych oraz uzyskanych w ramach realizacji prac dyplomowych i doktorskich, jak również zaprezentowania zainteresowań naukowych. Udział w Konferencji umożliwił wymianę poglądów i doświadczeń w gronie osób reprezentujących różne dziedziny nauki, zachęcał do podjęcia dyskusji nad aspektami dotyczącymi nanotechnologii, a także inspirował do dalszych badań.

Czytany 1982 razy

Adres i kontakt

Nasz adres:
ul. M. Curie-Skłodowskiej 34
41-819 Zabrze
Telefon/Fax:
Tel. +48 32 271-60-77
Fax +48 32 271-29-69
 
Rzecznik prasowy:
Prof. dr hab. Grażyna Adamus, tel. +48 32 271-60-77 w. 226


 
Inspektor Ochrony Danych:
mgr Paulina Gąsior, tel. +48 32 271-60-77 w. 236
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.


W skrócie

Centrum powstało 1 stycznia 2007 r. w wyniku połączenia Centrum Chemii Polimerów PAN w Zabrzu i Zakładu Karbochemii PAN w Gliwicach – dwóch placówek Polskiej Akademii Nauk, które od lat prowadziły systematyczne prace nad wytwarzaniem i właściwościami materiałów makrocząsteczkowych - polimerowych i węglowych.

BIP CMPW PAN