Seminaria Centrum

Seminarium z okazji 60-lecia pracy naukowej prof. dr hab. inż. Danuty Sęk, 27.09.2019

W dniu 27 września 2019 r. w sali wykładowej Centrum odbyło się seminarium z okazji jubileuszu 60-lecia pracy naukowej prof. dr hab. inż. Danuty Sęk.

W seminarium wzięli udział przedstawiciele nauki z wielu ośrodków naukowych. Spotkanie otworzył dyrektor Centrum prof. dr. hab. Andrzej Dworak, który przybliżył zebranym sylwetkę pani Profesor i historię jej pracy w Instytucie. Następnie odbyła się część seminaryjna, którą otworzył i prowadził prof. dr hab. inż. Marek Kowalczuk.

W programie spotkania znalazły się wykłady prof. dr hab. inż. Adama Pronia z Politechniki Warszawskiej, prof. dr. hab. Stanisława Rabieja z Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej i prof. dr hab. inż. Ewy Schab-Balcerzak z CMPW PAN i Uniwersytetu Śląskiego, wychowanki pani prof. Danuty Sęk. Seminarium zakończyło wystąpienie Jubilatki, która podzieliła się przede wszystkim dobrymi wspomnieniami z pięknej przygody z nauką, z której czerpała ogromną satysfakcję.

Program seminarium:

- godz. 11.00 - rozpoczęcie seminarium

- prof. dr hab. inż. Adam Proń "Stare jest piękne! Od zapomnianych barwników kadziowych do współczesnych półprzewodników organicznych i elektroluminoforów"

- prof. dr hab. inż. Stanisław Rabiej, prof. ATH "Promieniowanie synchrotronowe w badanich polimerów"

- prof. dr hab. inż. Ewa Schab-Balcerzak "Polimery z pierścieniami imiadowymi: od klasycznych zastosowań do optoelektroniki i fotoniki"

- wystąpienie prof. dr hab. inż. Danuty Sęk

Czytany 2350 razy

Adres i kontakt

Nasz adres:
ul. M. Curie-Skłodowskiej 34
41-819 Zabrze
Telefon/Fax:
Tel. +48 32 271-60-77
Fax +48 32 271-29-69
 
Rzecznik prasowy:
Prof. dr hab. Grażyna Adamus, tel. +48 32 271-60-77 w. 226


 
Inspektor Ochrony Danych:
mgr Paulina Gąsior, tel. +48 32 271-60-77 w. 236
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.


W skrócie

Centrum powstało 1 stycznia 2007 r. w wyniku połączenia Centrum Chemii Polimerów PAN w Zabrzu i Zakładu Karbochemii PAN w Gliwicach – dwóch placówek Polskiej Akademii Nauk, które od lat prowadziły systematyczne prace nad wytwarzaniem i właściwościami materiałów makrocząsteczkowych - polimerowych i węglowych.

BIP CMPW PAN