Wydarzenia

Dzień Nauki, 13.09.2019

W dniu 13 września 2019 roku Centrum Materiałów Polimerowych i Węglowych PAN uczestniczyło w „ XV Dniu Nauki”. Tegoroczna edycja Dnia Nauki zorganizowana została w Parku 12C przy ul. Sienkiewicza 43, a organizatorami było Miasto Zabrze oraz Sztolnia Królowa Luiza Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu. Podczas plenerowej imprezy 44 wystawców, szkół, uczelni wyższych, instytutów naukowych, a także placówek kultury prezentowali swoją ofertę i osiągnięcia. Tegoroczny Dzień Nauki był połączony z udostępnieniem uczestnikom wydarzenia Parku Techniki Wojskowej i zwiedzaniem podziemi w Sztolni Królowa Luiza w ramach realizującej podstawę programową lekcji edukacyjnej.
Celem imprezy była jak najszersza i najbogatsza popularyzacja aktywności instytucji naukowo-badawczych, edukacyjnych, szkoleniowych oraz firm, klubów i stowarzyszeń nie tylko z terenu Zabrza, ale z całego regionu. Pracownicy CMPW PAN pod hasłem „Zdobywaj wiedzę z nami” przeprowadzali ciekawe i efektowne doświadczenia chemiczne i fizyczne. Stanowisko Centrum cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem uczestników wydarzenia. Największym powodzeniem cieszyło się wykonywanie przez uczestników kolorowych polimerowych robaczków, które można było zabrać ze sobą. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszyły się doświadczenia ze zmieniającymi się kolorami: chemiczny kameleon, chemiczne światła drogowe, znikający błękit, czy złoty deszcz w kolbie.

W konkursie na najciekawsze stoisko Centrum zajęło 1 miejsce wśród wystawców.

Czytany 4755 razy

Adres i kontakt

Nasz adres:
ul. M. Curie-Skłodowskiej 34
41-819 Zabrze
Telefon/Fax:
Tel. +48 32 271-60-77
Fax +48 32 271-29-69
 
Rzecznik prasowy:
Prof. dr hab. Grażyna Adamus, tel. +48 32 271-60-77 w. 226


 
Inspektor Ochrony Danych:
mgr Paulina Gąsior, tel. +48 32 271-60-77 w. 236
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.


W skrócie

Centrum powstało 1 stycznia 2007 r. w wyniku połączenia Centrum Chemii Polimerów PAN w Zabrzu i Zakładu Karbochemii PAN w Gliwicach – dwóch placówek Polskiej Akademii Nauk, które od lat prowadziły systematyczne prace nad wytwarzaniem i właściwościami materiałów makrocząsteczkowych - polimerowych i węglowych.

image      BIP CMPW PAN