Wydarzenia

FORUM NAUKA-BIZNES: NANOTECHNOLOGIA W MEDYCYNIE I OCHRONIE ŚRODOWISKA, 15.04.2021

 

FORUM NAUKA-BIZNES: NANOTECHNOLOGIA W MEDYCYNIE I OCHRONIE ŚRODOWISKA

Forum Nauka – Biznes: Nanotechnologia w medycynie i ochronie środowiska

Centrum Materiałów Polimerowych i Węglowych PAN organizuje „Forum Nauka – Biznes: Nanotechnologia w medycynie i ochronie środowiska”.
Forum ma na celu zainicjowanie współpracy jednostek badawczo-naukowych z przedsiębiorcami w obszarze nanotechnologii i nanomateriałów oraz popularyzację wiedzy na temat potencjału nanotechnologii na Śląsku.

Obecna edycja Forum odbędzie się w formie online w dniu 15 kwietnia 2021 r. od godz. 12.15 do godz. 14.15, dotyczyć będzie medycyny i ochrony środowiska. Moderatorem Forum będzie prof. dr hab. inż. Marek Kowalczuk, kierownik Zespołu Innowacji, Technologii i Analiz w Centrum Materiałów Polimerowych i Węglowych PAN.

Prezentowane podczas Forum treści będą miały charakter zarówno naukowy, jak i biznesowy, a przede wszystkim praktyczny i zorientowany na współpracę tych dwóch środowisk.

Forum Nauka-Biznes organizowany jest w ramach projektu „Sieć Regionalnych Obserwatoriów Specjalistycznych w Procesie Przedsiębiorczego Odkrywania w województwie śląskim (SO RIS w PPO II)” 

Udział samym Forum jest całkowicie bezpłatny!

Forum odbędzie się w ramach konferencji naukowo-biznesowej InterNanoPoland, która jest międzynarodowym forum dla naukowców, przedsiębiorców, instytucji otoczenia biznesu oraz studentów pracujących w obszarach związanych z nanomateriałami oraz nanotechnologią. Na konferencji poruszona zostanie tematyka zastosowania nauki w przemyśle, funkcjonalizacji materiałów i ich użyteczności w medycynie, nowości w dziedzinach prawno-etycznych, najnowszej aparatury badawczej oraz możliwości rozwoju projektów badawczo-rozwojowych.

Przygotowano niezwykle interesujące, rozwojowe i interdyscyplinarne tematy sesji. Szczegółowe informacje dotyczące InterNanoPoland 2021 znajdują się na stronie: https://internanopoland.com/

Dostęp do Forum Nauka Biznes jest bezpłatny! Niżej link do Forum.

https://app.hopin.com/events/internanopoland/sessions/1a41dc50-463e-4bf7-abbe-6e305e40e60c

Link do stronyprojektu „Sieć Regionalnych Obserwatoriów Specjalistycznych w Procesie Przedsiębiorczego Odkrywania w województwie śląskim (SO RIS w PPO II)” 

https://ris.slaskie.pl/czytaj/projekt_siec_regionalnych_obserwatoriow_specjalistycznych_w_ppoii_2019_22Czytany 1347 razy

Adres i kontakt

Nasz adres:
ul. M. Curie-Skłodowskiej 34
41-819 Zabrze
Telefon/Fax:
Tel. +48 32 271-60-77
Fax +48 32 271-29-69
 
Rzecznik prasowy:
Prof. dr hab. Grażyna Adamus, tel. +48 32 271-60-77 w. 226


 
Inspektor Ochrony Danych:
mgr Paulina Gąsior, tel. +48 32 271-60-77 w. 236
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.


W skrócie

Centrum powstało 1 stycznia 2007 r. w wyniku połączenia Centrum Chemii Polimerów PAN w Zabrzu i Zakładu Karbochemii PAN w Gliwicach – dwóch placówek Polskiej Akademii Nauk, które od lat prowadziły systematyczne prace nad wytwarzaniem i właściwościami materiałów makrocząsteczkowych - polimerowych i węglowych.

image      BIP CMPW PAN