Wydarzenia

Dzień Nauki 2013, 13.09.2013

13 września 2013 r. CMPW PAN zajęło I miejsce w konkursie na najciekawsze stoisko podczas IX Dnia Nauki organizowanego przez Miasto Zabrze, przy współudziale Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. Prof. Zbigniewa Religii.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem pełnił Prezydent Miasta Zabrze Małgorzata Mańka-Szulik.

Na terenie parku im. Poległych Bohaterów przy ul. Dubiela w Zabrzu odbyła się IX edycja Dnia Nauki. Tradycyjnie wydarzenie rozpoczął Hejnał Miasta Zabrze. Celem imprezy była szeroko pojęta popularyzacja działalności instytucji edukacyjnych, naukowo-badawczych oraz firm, klubów i stowarzyszeń nie tylko z terenu Zabrza, ale z całego regionu. Wystawcy zaprezentowali bogatą ofertę edukacyjną wzbogaconą ciekawymi pokazami i doświadczeniami naukowymi.

CMPW PAN od kilku lat aktywnie uczestniczy w tym przedsięwzięciu. Pracownicy Centrum wybierają takie formy prezentacji, które dają możliwość aktywnego zaangażowania uczestników w przeprowadzane doświadczenia. Pod hasłem „Zabawy z chemią i fizyką” zademonstrowali ciekawe i efektowne doświadczenia chemiczne, a także fizyczne. Odkrywali drugie oblicze tych, nie zawsze lubianych dziedzin wiedzy. Przeprowadzono między innymi takie doświadczenia jak: znikający dym, płonący banknot, balony z płyt CD, statek w butelce, sztuczka z atramentem, kolorowy wir, niewidzialne pismo, lewitujący piesek, zabawy z suchym lodem itp. Mamy nadzieję, że Dzień Nauki był inspiracją dla młodych ludzi do poszerzania wiedzy i zainteresowania się nauką.

W dodatku Tygodnik Miejski Zabrze nasze miasto Dziennika Zachodniego z dnia 20 września znajduje się krótka relacja, dostępna w załączniku w postaci pliku pdf.

Czytany 3319 razy

Adres i kontakt

Nasz adres:
ul. M. Curie-Skłodowskiej 34
41-819 Zabrze
Telefon/Fax:
Tel. +48 32 271-60-77
Fax +48 32 271-29-69
 
Rzecznik prasowy:
Prof. dr hab. Grażyna Adamus, tel. +48 32 271-60-77 w. 226


 
Inspektor Ochrony Danych:
mgr Paulina Gąsior, tel. +48 32 271-60-77 w. 236
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.


W skrócie

Centrum powstało 1 stycznia 2007 r. w wyniku połączenia Centrum Chemii Polimerów PAN w Zabrzu i Zakładu Karbochemii PAN w Gliwicach – dwóch placówek Polskiej Akademii Nauk, które od lat prowadziły systematyczne prace nad wytwarzaniem i właściwościami materiałów makrocząsteczkowych - polimerowych i węglowych.

image      BIP CMPW PAN