Wydarzenia

DZIEŃ NAUKI 2015, 18.09.2015

W dniu 18 września 2015 roku Centrum Materiałów Polimerowych i Węglowych PAN uczestniczyło w „XI Dniu Nauki”, którego organizatorami są: Urząd Miasta Zabrze, Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii oraz Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Zabrzu. Celem imprezy była jak najszersza i najbogatsza popularyzacja aktywności instytucji naukowo-badawczych, edukacyjnych, szkoleniowych oraz firm, klubów i stowarzyszeń nie tylko z terenu Zabrza, ale z całego regionu. Dzień Nauki jest okazją do promowania dziedzin, które wydawać się mogą trudne, nieznane, czasem - z pozoru mało ciekawe w sposób interaktywny, przystępny, niekonwencjonalny wśród mieszkańców miasta, a zwłaszcza młodzieży szkolnej.

W ramach tegorocznych Dni Nauki Pracownicy Centrum pod hasłem „Zdobywaj wiedzę z nami” przeprowadzali wiele ciekawych i efektownych doświadczeń chemicznych i fizycznych niepokazywanych w poprzednich edycjach imprezy. Były to między innymi: odciski palców – zabawa w detektywa, szron w szklanej kolbie, pochłaniacz wilgoci – stacja meteorologiczna, super chłonny polimer, fajerwerki w wodzie czyli kolorowe doświadczenie, głodny roztwór/żrący chlorek miedzi(II), chemiczny koktajl, generator plazmy, drabina Jakuba, alfabet Moerse’a. Prezentacje te cieszyły się wielkim zainteresowaniem. W konkursie na najciekawsze stoisko Centrum zajęło 2 miejsce wśród 40 wystawców.

Czytany 3974 razy

Adres i kontakt

Nasz adres:
ul. M. Curie-Skłodowskiej 34
41-819 Zabrze
Telefon/Fax:
Tel. +48 32 271-60-77
Fax +48 32 271-29-69
 
Rzecznik prasowy:
Prof. dr hab. Grażyna Adamus, tel. +48 32 271-60-77 w. 226


 
Inspektor Ochrony Danych:
mgr Paulina Gąsior, tel. +48 32 271-60-77 w. 236
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.


W skrócie

Centrum powstało 1 stycznia 2007 r. w wyniku połączenia Centrum Chemii Polimerów PAN w Zabrzu i Zakładu Karbochemii PAN w Gliwicach – dwóch placówek Polskiej Akademii Nauk, które od lat prowadziły systematyczne prace nad wytwarzaniem i właściwościami materiałów makrocząsteczkowych - polimerowych i węglowych.

image      BIP CMPW PAN