Wydarzenia

Nasz kolega, profesor Mark Rummeli, doktorem honoris causa London Metropolitan University, 7.12.2015

Mark H. Rummeli, profesor wizytujący w Centrum Materiałów Polimerowych i Węglowych Polskiej Akademii Nauk w Zabrzu otrzymał tytuł doktora honoris causa London Metropolitan University za osiągnięcia naukowe. Ceremonia odbyła się 7 grudnia 2015 w London Barbican Center.

Prof. Rummeli był studentem Londyńskiego Uniwersytetu Stołecznego, gdzie uzyskał tytuł magistra w dziedzinie fizyki i elektroniki komputerowej, a potem tytuł doktora w dziedzinie chemii analitycznej i fizyki plazmy. Przez kilka lat pracował nad opracowaniem e-platform do programów edukacji zdrowotnej. Następnie rozpoczął pracę w Niemieckim Instytucie Lotnictwa prowadząc badania w ramach wspólnego programu realizowanego z NASA - Stratosferyczne Obserwatorium Astronomii w Podczerwieni. Karierę naukową kontynuował w Instytucie Ciała Stałego i Nauki o Materiałach Towarzystwa im. Leibniza w Niemczech, gdzie utworzył i rozbudował Grupę Nanostruktur Molekularnych, którą do dziś kieruje. Ostatnio pracował w Korei, gdzie był profesorem na Wydziale Nauk o Energii Uniwersytetu Sungkyunkwan. Jednocześnie kierował grupą badawczą w Koreańskim Instytucie Badań Podstawowych. Ostatnio rozpoczął pracę w College of Physics, Optoelectronics and Energy, Soochow University, w Chinach.

W CMPW PAN prof. Rummeli kieruje zespołem zajmującym się badaniami sensorów gazów.

Na zdjęciu prof. Mark Rummeli i prof. John Raftery

Czytany 4755 razy

Adres i kontakt

Nasz adres:
ul. M. Curie-Skłodowskiej 34
41-819 Zabrze
Telefon/Fax:
Tel. +48 32 271-60-77
Fax +48 32 271-29-69
 
Rzecznik prasowy:
Prof. dr hab. Grażyna Adamus, tel. +48 32 271-60-77 w. 226


 
Inspektor Ochrony Danych:
mgr Paulina Gąsior, tel. +48 32 271-60-77 w. 236
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.


W skrócie

Centrum powstało 1 stycznia 2007 r. w wyniku połączenia Centrum Chemii Polimerów PAN w Zabrzu i Zakładu Karbochemii PAN w Gliwicach – dwóch placówek Polskiej Akademii Nauk, które od lat prowadziły systematyczne prace nad wytwarzaniem i właściwościami materiałów makrocząsteczkowych - polimerowych i węglowych.

image      BIP CMPW PAN