Wspólna Szkoła Doktorska

Wspólna Szkoła Doktorska

Od 28 czerwca 2021 r. do 3 września 2021 r. odbywa się nabór do "Wspólnej Szkoły Doktorskiej" prowadzonej przez Politechnikę Śląską we współpracy z Głównym Instytutem Górnictwa, Instytutem Informatyki Teoretycznej i Stosowanej PAN, Instytutem Podstaw Inżynierii Środowiska PAN, Narodowym Instytutem Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie – Państwowym Instytutem Badawczym i Centrum Materiałów Polimerowych i Węglowych PAN.

Po adresem https://rekrutacja.polsl.pl/szkola_doktorska/ dostępna jest strona domowa Szkoły, na której znaleźć można wszystkie niezbędne informacje, w tym: harmonogram rekrutacji, kryteria przyjęć, wymagane od kandydatów dokumenty oraz możliwe tematy prac doktorskich.

Przycisk "Rejestracja" na stronie głównej Szkoły przenosi bezpośrednio do elektronicznego systemu rekrutacyjnego.

 

Centrum Materiałów Polimerowych i Węglowych PAN poszukuje chętnych do realizacji pracy doktorskiej w Laboratorium Materiałów Nano- i Mikrostrukturalnych.

Nazwa stanowiska: doktorant – stypendysta Wspólnej Szkoły Doktorskiej Politechniki Śląskiej

Wymagania:
• Tytuł magistra w dziedzinie chemii, preferowana chemia polimerów
• Znajomość technik polimeryzacji, w szczególności kontrolowanej polimeryzacji rodnikowej z przeniesieniem atomu (ATRP) i polimeryzacji jonowych
• Podstawowa znajomość technik charakterystyki polimerów tj. chromatografia żelowa (GPC), chromatografia cieczowa, spektroskopia NMR, FTIR i UV VIS
• Umiejętność planowania i wykonywania prac w laboratorium oraz opracowywania i interpretacji uzyskiwanych wyników
• Bardzo dobra znajomość języka angielskiego w stopniu umożliwiającym swobodne korzystanie z literatury naukowej i prezentację wyników badań
• Silna motywacja do pracy i chęć realizowania badań naukowych w ramach pracy doktorskiej

Warunki zatrudnienia:
Doktorant otrzyma stypendium w wysokości 2371 zł brutto (2104 zł netto) w ciągu dwóch pierwszych lat pracy, a następnych dwóch latach 3653 zł brutto (3242 zł netto)- (Ustawa o szkolnictwie wyższym i nauce, art. 209 pkt. 4).

Szczegółowy dotyczące zasad kształcenia doktorantów znajdują się w ustawie o szkolnictwie wyższym (https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20180001668/U/D20181668Lj.pdf)

oraz w regulaminie Wspólnej Szkoły Doktorskiej Politechniki Śląskiej (https://bip.polsl.pl/Dokumenty_nowe/Zal.M.2019.161.US.58_Regulamin_Wspolnej_Szkoly_Doktorskiej.pdf)

Zasady aplikowania:
Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie CV, podania skierowanego do Dyrektora CMPW PAN i odpisu dyplomu do dnia 20 sierpnia 2021 r. na adres:
Centrum Materiałów Polimerowych i Węglowych PAN
ul. M. Curie-Skłodowskiej 34, 41-819 Zabrze
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
z dopiskiem „doktorant”

Czytany 2654 razy
Więcej w tej kategorii: « Otwarte przewody doktorskie

Adres i kontakt

Nasz adres:
ul. M. Curie-Skłodowskiej 34
41-819 Zabrze
Telefon/Fax:
Tel. +48 32 271-60-77
Fax +48 32 271-29-69
 
Rzecznik prasowy:
Prof. dr hab. Grażyna Adamus, tel. +48 32 271-60-77 w. 226


 
Inspektor Ochrony Danych:
mgr Paulina Gąsior, tel. +48 32 271-60-77 w. 236
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.


W skrócie

Centrum powstało 1 stycznia 2007 r. w wyniku połączenia Centrum Chemii Polimerów PAN w Zabrzu i Zakładu Karbochemii PAN w Gliwicach – dwóch placówek Polskiej Akademii Nauk, które od lat prowadziły systematyczne prace nad wytwarzaniem i właściwościami materiałów makrocząsteczkowych - polimerowych i węglowych.

BIP CMPW PAN