Oferta Centrum

Aparatura CMPW PAN

W CMPW PAN doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że innowacyjność i nauka potrzebują biznesu, a biznes bez nowoczesnych technologii nie byłby w stanie rozwijać się i napędzać gospodarki. A nowoczesna gospodarka to taka, która oparta jest na wiedzy, a najlepszym modelem jej rozwoju jest ścisła współpraca pomiędzy różnymi dziedzinami nauki i biznesu. Dzięki naszym zespołom badawczym oraz laboratoriom, wyposażonym w nowoczesne zaplecze aparaturowe możemy świadczyć usługi w obszarze analiz powierzonych materiałów jak również możemy zaproponować naszym partnerom usługi doradcze i prowadzenie prac badawczych oraz analizę ich bieżących problemów w następujących obszarach: materiały dla zastosowań w ochronie zdrowia, materiały dla zastosowań w ochronie środowiska oraz materiały konstrukcyjne i kompozyty.

Centrum oferuje analizy w zakresie charakterystyki struktury chemicznej oraz właściwości fizykochemicznych i mechanicznych materiałów polimerowych, obrazowanie struktury materiałów i ich powierzchni, a także badania przetwórstwa i (bio)degradacji materiałów polimerowych.

Więcej

Adres i kontakt

Nasz adres:
ul. M. Curie-Skłodowskiej 34
41-819 Zabrze
Telefon/Fax:
Tel. +48 32 271-60-77
Fax +48 32 271-29-69
 
Rzecznik prasowy:
Prof. dr hab. Grażyna Adamus, tel. +48 32 271-60-77 w. 226


 
Inspektor Ochrony Danych:
mgr Paulina Gąsior, tel. +48 32 271-60-77 w. 236
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.


W skrócie

Centrum powstało 1 stycznia 2007 r. w wyniku połączenia Centrum Chemii Polimerów PAN w Zabrzu i Zakładu Karbochemii PAN w Gliwicach – dwóch placówek Polskiej Akademii Nauk, które od lat prowadziły systematyczne prace nad wytwarzaniem i właściwościami materiałów makrocząsteczkowych - polimerowych i węglowych.

image      BIP CMPW PAN