Wydarzenia

Wydarzenia

7 listopada 2013 r. CMPW PAN otrzymało Polską Nagrodę Innowacyjności 2013. Nagroda ma charakter honorowy i jest docenieniem dotychczasowych działań i osiągnięć oraz podkreśleniem jakości działania. Wręczenie statuetek odbyło się podczas Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości w Katowicach.

Polska Nagroda Innowacyjności to program wizerunkowy, którego celem jest nagrodzenie instytucji i firm działających na polskim rynku, których działalność cechuje innowacyjność i dbałość o sferę badawczo-rozwojową. Program jest prowadzony przez Polską Agencję Przedsiębiorczości wraz z Forum Przedsiębiorczości w Dzienniku Gazecie Prawnej.

Polski Kongres Przedsiębiorczości otrzymał patronat honorowy Ministerstwa Gospodarki, Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, Agencji Rozwoju Regionalnego, Wojewody Śląskiego oraz Prezydenta Katowic. Głównym patronem medialnym był Dziennik Gazeta Prawna.

Więcej

14 października 2013 r. prof. Jerzy Buzek złożył wizytę w CMPW PAN. Prof. Jerzy Buzek zapoznał się z pracami prowadzonymi w Centrum i odwiedził jego laboratoria.

Prof. Jerzy Buzek jest członkiem Komitetu Honorowego jubileuszu 60-lecia działalności badawczej CMPW PAN.

http://www.tvzabrze.eu/aktualnosci/aktualnosci/wydarzenia-,1,1,11110

Więcej

29 września 2013 r. CMPW PAN otrzymało nagrodę Prezydenta Miasta Zabrze „Zabrzańska Atena” w dziedzinie Medycyny i Nauki. Wręczenie nagród odbyło się w trakcie uroczystej gali zorganizowanej w Domu Muzyki i Tańca z okazji 91. rocznicy nadania Zabrzu praw miejskich.
Nagrody Prezydenta Miasta Zabrze przyznawane są w dziedzinie Kultury, Medycyny i Nauki oraz Gospodarki i Przedsiębiorczości.

Więcej

19 września 2013 roku był Dniem Otwartym Centrum Materiałów Polimerowych i Węglowych PAN. Zaprosiliśmy gości do swoich laboratoriów, aby zaprezentować z bliska nowoczesną aparaturę badawczą wykorzystywaną w realizowanych projektach krajowych i międzynarodowych. Można było między innymi zobaczyć spektrometr NMR o wysokiej rozdzielczości służący do jakościowej i ilościowej analizy związków chemicznych, urządzenie do pomiaru światła rozpraszanego przez nanoobiekty w roztworach, czy nowoczesne spektrometry masowe wykorzystywane głównie w badaniach struktury polimerów oraz niskocząsteczkowych produktów ich degradacji.

Więcej

13 września 2013 r. CMPW PAN zajęło I miejsce w konkursie na najciekawsze stoisko podczas IX Dnia Nauki organizowanego przez Miasto Zabrze, przy współudziale Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. Prof. Zbigniewa Religii.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem pełnił Prezydent Miasta Zabrze Małgorzata Mańka-Szulik.

Na terenie parku im. Poległych Bohaterów przy ul. Dubiela w Zabrzu odbyła się IX edycja Dnia Nauki. Tradycyjnie wydarzenie rozpoczął Hejnał Miasta Zabrze. Celem imprezy była szeroko pojęta popularyzacja działalności instytucji edukacyjnych, naukowo-badawczych oraz firm, klubów i stowarzyszeń nie tylko z terenu Zabrza, ale z całego regionu. Wystawcy zaprezentowali bogatą ofertę edukacyjną wzbogaconą ciekawymi pokazami i doświadczeniami naukowymi.

Więcej

7 września 2013 r. w Gliwicach rozstrzygnięto IV edycję konkursu „Marka – Śląskie”. Centrum otrzymało wyróżnienie w kategorii Nauka. Wyróżnienie ma charakter honorowy i jest podziękowaniem za wkład w rozwój regionu.

Konkurs organizowany jest przez Regionalną Izbę Handlowo-Przemysłową oraz Urząd Marszałkowski w Katowicach. Współorganizatorami są media regionu: TVP Katowice, Polskie Radio Katowice i Dziennik Zachodni. Celem konkursu jest promowanie firm i przedsięwzięć, które dzięki swoim walorom przyczyniają się do rozwoju województwa śląskiego.

http://www.riph.com.pl/marka-slaskie-edycja2013

 Więcej

Adres i kontakt

Nasz adres:
ul. M. Curie-Skłodowskiej 34
41-819 Zabrze
Telefon/Fax:
Tel. +48 32 271-60-77
Fax +48 32 271-29-69
 
Rzecznik prasowy:
Prof. dr hab. Grażyna Adamus, tel. +48 32 271-60-77 w. 226


 
Inspektor Ochrony Danych:
mgr Paulina Gąsior, tel. +48 32 271-60-77 w. 236
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.


W skrócie

Centrum powstało 1 stycznia 2007 r. w wyniku połączenia Centrum Chemii Polimerów PAN w Zabrzu i Zakładu Karbochemii PAN w Gliwicach – dwóch placówek Polskiej Akademii Nauk, które od lat prowadziły systematyczne prace nad wytwarzaniem i właściwościami materiałów makrocząsteczkowych - polimerowych i węglowych.

image      BIP CMPW PAN