Wydarzenia

Wydarzenia

Komitet Ewaluacji Jednostek Naukowych ocenił działalność naukową i badawczo-rozwojową jednostek naukowych za lata 2013-2016. CMPW PAN w wyniku oceny parametrycznej  otrzymało kategorię A.

http://www.nauka.gov.pl/komunikaty/wyniki-kompleksowej-oceny-jakosci-dzialalnosci-naukowej-lub-badawczo-rozwojowej-jednostek-naukowych-2017.html

Więcej

Centrum Materiałów Polimerowych i Węglowych PAN wraz z Gliwickim Oddziałem Polskiego Towarzystwa Chemicznego we wrześniu 2017 roku wydało książkę „Maria Skłodowska-Curie w Brazylii”. Autorami książki są wykładowcy brazylijskich uczelni: João Pedro Braga i Cássius Klay Nascimento. Książka zawiera zachowane w mediach brazylijskich informacje o wizycie Marii Skłodowskie-Curie i jej córki Ireny w Brazylii latem 1926 roku. Stanowi uzupełnienie naszej wiedzy na temat życia noblistki.

Istnieje możliwość zakupu wyżej opisanej książki. W tym celu prosimy o kontakt na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Więcej

W dniach 11-16 października 2017 r. w Bratysławie odbyła się konferencja międzynarodowa Soft Skills Training for Young Scientists, na której mgr inż. Paweł Nitschke zajął I miejsce w konkursie na najlepszy projekt „Project Proposal”.

Gratulujemy!

Więcej

7 października 2017 na terenie parku Poległych Bohaterów w Zabrzu Centrum Materiałów Polimerowych i Węglowych PAN uczestniczyło w pikniku rodzinnym organizowanym w ramach Skarbnikowych Godów przez Miejski Ośrodek Kultury i Urząd Miejski. Piknik był związany z obchodami 95. rocznicy nadania Zabrzu praw miejskich. Jest to impreza z bogatą, wieloletnią tradycją skierowana nie tylko do mieszkańców Zabrza, ale również mieszkańców okolicznych miejscowości. W trakcie pikniku odbywały się m.in. warsztaty artystyczne, programy edukacyjne na wesoło, gry zręcznościowe oraz pokazy doświadczeń chemicznych. Pracownicy CMPW PAN (M. Siwy, J. Hertlein i M. Wójtowicz) zaprezentowali szereg ciekawych doświadczeń, a także zapraszali chętnych uczestników wydarzenia do ich wspólnego wykonywania. Stoisko CMPW PAN cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, a największe wrażenie na uczestnikach zrobiło otrzymywanie kolorowych żelowych mas plastycznych.

Więcej

Dnia 02.09.2017 w Czechowicach pracownicy CMPW PAN uczestniczyli w IV Śląskim Pikniku zorganizowanym przez Klubu Rodziców Fundacji JiM w Gliwicach.

Fundacja pomaga dzieciom z autyzmem i innymi neurotrudnościami, a działające w jej ramach Kluby zrzeszają rodziców dzieci z autyzmem z całej Polski. Pracownicy Centrum (M. Siwy, M. Musioł, J. Hertlein, U. Szeluga) przeprowadzali kilka doświadczeń chemicznych, które były jedną z licznych atrakcji przygotowanych na tym pikniku dla dzieci i ich rodziców.

Więcej

Centrum Materiałów Polimerowych i Węglowych PAN od września 2017 jest Mecenasem Fundacji Wspierania Nanonauki i Nanotechnologii NANONET. 

Głównym zadaniem statutowym Fundacji jest promocja nowoczesnej przedsiębiorczości opartej na rozwiązaniach nanotechnologicznych oraz upowszechnianie wyników badań naukowych w tej dynamicznie rozwijającej się w ostatnich latach dyscyplinie nauki.

Fundacja Wspierania Nanonauk i Nanotechnologii NANONET rozpoczęła działalność w 2006 r., kiedy ruszył pierwszy polski portal o tematyce nanotechnologicznej - www.nanonet.pl. 
Fundacja wchodzi w skład Polskiego Komitetu Normalizacji ds. Nanotechnologii i Innowacji. W roku 2011 Fundacja uzyskała status Krajowego Punktu Kontaktowego Europejskiej Platformy „Nanofutures” (w ramach 7 Programu Ramowego EU). Fundacja jest również pomysłodawcą, założycielem oraz liderem Śląskiego Klastra Nanotechnologicznego. 

http://nanonet.pl/centrum-materialow-polimerowych-weglowych-pan-nowym-mecenasem-fundacji-nanonet/

Więcej

Adres i kontakt

Nasz adres:
ul. M. Curie-Skłodowskiej 34
41-819 Zabrze
Telefon/Fax:
Tel. +48 32 271-60-77
Fax +48 32 271-29-69
 
Rzecznik prasowy:
Prof. dr hab. Barbara Trzebicka, tel. +48 32 271-60-77 w. 755


 
Inspektor Ochrony Danych:
mgr Ewa Michalska, tel. +48 32 271-60-77 w. 126
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.


W skrócie

Centrum powstało 1 stycznia 2007 r. w wyniku połączenia Centrum Chemii Polimerów PAN w Zabrzu i Zakładu Karbochemii PAN w Gliwicach – dwóch placówek Polskiej Akademii Nauk, które od lat prowadziły systematyczne prace nad wytwarzaniem i właściwościami materiałów makrocząsteczkowych - polimerowych i węglowych.

BIP CMPW PAN