Wydarzenia

Wydarzenia

Miło nam poinformować, że mgr inż. Klaudia Nocoń, doktorantka Pracowni Inżynierii Materiałów Polikondensacyjnych CMPW PAN, zdobyła pierwszą nagrodę w konkursie "The best oral presentation" zorganizowanym podczas 6th "International Scientific Conference on Pervaporation, Vapor Permeation, Gas Separation, and Membrane Distillation". Tytul wystąpienia: "Gas Transport Properties of Thermally Rearranged co-Polyimide Membranes". Konferencja odbyła się w dniach 14-17 maja 2019 roku w Toruniu.
Gratulujemy!

Więcej

W dniach 28-29 maja 2019 r. w Centrum Materiałów Polimerowych i Węglowych Polskiej Akademii Nauk odbyło się seminarium "NEXT GENERATION STRATEGIES AND INSIGHTS ON LARGE MOLECULE CHARACTERIZATION". W pierwszym dniu seminarium przedstawiono nowe spojrzenie na strategie charakterystyki makrocząsteczek. W drugim dniu odbyły się podstawowe sesje szkoleniowe, krótkie kursy i sesje wsparcia dotyczące obsługi sprzętu i oprogramowania Wyatt. Organizatorami seminarium byli Wyatt Technology, Centrum Materiałów Polimerowych i Węglowych Polskiej Akademii Nauk oraz firma Polygen. W seminarium wzięły udział 43 osoby. Udział w seminarium był bezpłatny.

Więcej

Centrum otrzymało wyróżnienie Zarządu Stowarzyszenia IAESTE za 10-letni wkład w aktywne promowanie programu wymiany i zapewnienie staży dla studentów zagranicznych.

IAESTE (The International Association for the Exchange of Students for Technical Experience) to międzynarodowa organizacja prowadząca program wymiany zagranicznych praktyk zawodowych dla studentów kierunków technicznych. Działa w 80 krajach. Została założona w 1948 r. w londyńskim Imperial College w celu integracji i promowania międzynarodowego zrozumienia po II Wojnie Światowej.

https://iaeste.org/about#countries

Więcej

W dniu 5 lutego 2019 r. w Centrum Materiałów Polimerowych i Węglowych PAN odbyło się spotkanie belgijsko-polskie młodych pracowników naukowych Uniwersytetu w Gandawie i naszego instytutu.
Celem spotkania było wzajemne poznanie się, przedstawienie realizowanych badań, prezentacja osiągnięć, wymiana doświadczeń oraz nawiązanie wzajemnej współpracy pomiędzy młodymi uczonymi i zespołami jednostek naukowych.

Szczegółowy programu spotkania znajduje się w załączniku.

Więcej

W dniu 17 stycznia 2018 r. odbyło się w Centrum drugie seminarium dr. Ignacio Gonzaleza-Martineza, który przedstawił wyniki badań realizowanaych w ramach projektu POLONEZ 2 (European Union Horizon 2020 research and innovation programme under the Marie Skłodowska-Curie) pt. „In- situ room temperature growth of single-walled carbon nanotubes” (grant No. 665778).

POLONEZ to grupa projektów nakierowana na umiędzynarodowienie nauki w Polsce. Adresowany jest do naukowców przyjeżdżających z zagranicy, którzy chcą prowadzić badania naukowe w polskich jednostkach.

Więcej

W dniu 22 listopada 2018 roku Centrum Materiałów Polimerowych i Węglowych PAN odwiedzili uczniowie drugiej klasy II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Cieszynie. Na wstępie dr Barbara Mendrek przedstawiała działalność naukową Centrum. W dalszej części wizyty pracownicy CMPW PAN zaprezentowali uczniom szereg interesujących doświadczeń chemicznych. Ponadto, uczniowie mieli okazję zapoznać się z transmisyjnym mikroskopem elektronowym wykorzystywanym do charakterystyki materiałów polimerowych i polimerowo-węglowych otrzymywanych w Centrum.

Więcej

Adres i kontakt

Nasz adres:
ul. M. Curie-Skłodowskiej 34
41-819 Zabrze
Telefon/Fax:
Tel. +48 32 271-60-77
Fax +48 32 271-29-69
 
Rzecznik prasowy:
Prof. dr hab. Grażyna Adamus, tel. +48 32 271-60-77 w. 226


 
Inspektor Ochrony Danych:
mgr Paulina Gąsior, tel. +48 32 271-60-77 w. 236
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.


W skrócie

Centrum powstało 1 stycznia 2007 r. w wyniku połączenia Centrum Chemii Polimerów PAN w Zabrzu i Zakładu Karbochemii PAN w Gliwicach – dwóch placówek Polskiej Akademii Nauk, które od lat prowadziły systematyczne prace nad wytwarzaniem i właściwościami materiałów makrocząsteczkowych - polimerowych i węglowych.

BIP CMPW PAN