Wydarzenia

Wydarzenia

Miło nam poinformować, że mgr inż. Magdalena Wójtowicz, otrzymała II nagrodę za wystąpienie ustne pt.: „Transport properties of thermally rearranged polymeric membranes” na międzynarodowej konferencji: 5th International Scientific Conference on Pervaporation. Vapor Permeation and Membrane Distillation, która odbyła się 23-23.06.2017 r. w Toruniu.
Gratulujemy!

Więcej

Pracownicy CMPW PAN zorganizowali pokazy doświadczeń chemicznych na charytatywnym pikniku rodzinnym firmy Marco na rzecz Warsztatów Terapii Zajęciowej "Tęcza" przy Fundacji Różyczka w Gliwicach, który odbył się 24 czerwca 2017.

Więcej

Prof. dr hab. Andrzej Dworak, dyrektor Centrum, 22 czerwca 2017 roku został wybrany zagranicznym członkiem Bułgarskiej Akademii Nauk. Uroczystość wręczenia nominacji odbyła się 20 września 2017 w siedzibie Bułgarskiej Akademii Nauk w Sofii. Prof. Dworak w trakcie uroczystości wygłosił wykład pt.: „Amphiphilic and thermoresponsive polymers”.
Gratulujemy!

Więcej

Mgr Jolanta Konieczkowska, doktorantka chemii, otrzymała wyróżnienie Jego Magnificencji Rektora Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach prof. dr hab. Andrzeja Kowalczyka. Uroczystość wręczenia wyróżnień JM Rektora Uniwersytetu Śląskiego odbyła się 12 czerwca 2017.

Więcej

4 grudnia 2016 roku pracownicy Centrum Materiałów Polimerowych i Węglowych PAN w Zabrzu uczestniczyli w Kiermaszu Światecznym dla Łukasza z Zabawami i Warsztatami dla Dzieci. Dla uczestników kiermaszu przygotowano warsztaty "Zabawy z fizyką i chemią". Kiermasz odbył się w Młodzieżowym Domu Kultury w Gliwicach. Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Cała Naprzód, której celem była zbiórka chrytatywna funduszy na systematyczną rehabilitację Łukasza, chorego na rzadką chorobę genetyczną DMD.

Więcej

16 listopada 2016 w Instytucie Chemii Fizycznej Polskiej Akademii Nauk odbyła sie uroczysta sesja poświęcona 100-rocznicy urodzin prof. Andrzeja Bylickiego, wieloletniego dyrektora Zakładu Karbochemii i pracownika tego Zakładu.
Wystąpienia współpracowników Profesora poświęcone były opisowi Jego roli, osiągnięć naukowych i wkładu w organizacje nauki, w tym w rozwój badań nad węglem i Zakładu Karbochemii Polskiej Akademii Nauk.

Więcej

Adres i kontakt

Nasz adres:
ul. M. Curie-Skłodowskiej 34
41-819 Zabrze
Telefon/Fax:
Tel. +48 32 271-60-77
Fax +48 32 271-29-69
 
Rzecznik prasowy:
Prof. dr hab. Grażyna Adamus, tel. +48 32 271-60-77 w. 226


 
Inspektor Ochrony Danych:
mgr Paulina Gąsior, tel. +48 32 271-60-77 w. 236
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.


W skrócie

Centrum powstało 1 stycznia 2007 r. w wyniku połączenia Centrum Chemii Polimerów PAN w Zabrzu i Zakładu Karbochemii PAN w Gliwicach – dwóch placówek Polskiej Akademii Nauk, które od lat prowadziły systematyczne prace nad wytwarzaniem i właściwościami materiałów makrocząsteczkowych - polimerowych i węglowych.

BIP CMPW PAN