Wydarzenia

Wydarzenia

W dniu 16.06.2018 pracownicy Centrum (Mariola Siwy, Marta Musioł, Urszula Szeluga, Magdalena Zięb, Paweł Wróbel, Ignacio Gonzalez Martinez, Maciej Kasprów) uczestniczyli w pikniku charytatywnym pod hasłem „Planeta Marco” organizowanym przez firmę Marco z Gliwic. Celem pikniku była zbiórka środków na rzecz Warsztatów Terapii Zajęciowej „Tęcza” przy Fundacji Różyczka w Gliwicach.

Więcej

CMPW PAN na zaproszenie Fundacji na rzecz promocji i rozwoju TYGIEL objęło Patronatem Honorowym II Ogólnopolską Konferencję Naukową "Nanotechnologia wobec oczekiwań XXI w." Konferencja odbyła się dnia 22 maja 2018 r. w Lublinie.
Celem Konferencji było przybliżenie wiedzy oraz najnowszych osiągnięć naukowych w zakresie nanotechnologii, zarówno tworzenia nanomateriałów, jak i wykorzystania osiągnięć nanotechnologii w przemyśle i medycynie. 

Więcej informacji stronie internetowej:

http://www.konferencja-nanotechnologia.pl/

Więcej

Dnia 7 kwietnia 2018 r. w Ustroniu pracownicy CMPW PAN uczestniczyli w VIII Ogólnopolskim Zjeździe Naukowo-Edukacyjnym Stowarzyszenia Zespołu Williamsa z udziałem rodzin, lekarzy i terapeutów. Stowarzyszenie zrzesza osoby z zespołem Williamsa i ich rodziny z całej Polski.

Jedną z atrakcji Zjazdu były warsztaty chemiczne dla dzieci i młodzieży prowadzone przez pracowników CMPW PAN (M. Musioł, M. Siwy, M. Zięmba) w czasie, gdy ich opiekunowie uczestniczyli w wykładach na temat problemów zdrowotnych towarzyszących zespołowi Williamsa.

Więcej

W dniu 26 stycznia 2018 roku pracownicy CMPW PAN zorganizowali pokaz doświadczeń związanych tematycznie z programem klasy 7 szkoły podstawowej. W pokazach uczestniczyli uczniowie klasy 7 Szkoły Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza w Rudzie Śląskiej. Wizyta w CMPW PAN pozwoliła uczniom zaczynającym edukację chemii i fizyki zobaczyć laboratoria badawcze, zapoznać się z pracą naukowo-badawczą oraz zobaczyć lub własnoręcznie wykonać doświadczenia związane ze zjawiskami omawianymi na lekcjach chemii i fizyki.

W programie wizyty uczniów był także cykl doświadczeń „chemia atrakcyjna”, który cieszył się największym zainteresowaniem uczniów.

Więcej

W dniach 21–22 listopada 2017 w Centrum Targowo-Konferencyjnym Expo Silesia w Sosnowcu odbyły się Targi Opakowań ExpoOPAKOWANIA dedykowane kluczowym technologiom i rozwiązaniom w dziedzinie materiałów opakowaniowych.

Centrum Materiałów Polimerowych i Węglowych Polskiej Akademii Nauk w odpowiedzi na zaproszenie Prezesa Zarządu Expo Silesia, dr inż. Ludomira Tyszyńskiego, objęło wydarzenie Patronatem Merytorycznym.

Więcej

W dniu 10 listopada 2017 r. w Centrum Materiałów Polimerowych i Węglowych PAN odbył się The International Workshop on Polymer Science and Polymeryc Materials.
Celem spotkania była wymiana doświadczeń między współpracującymi Instytutami z Polski, Węgier i Słowacji oraz dyskusja na temat aktualnych badań dotyczących charakterystyki, modyfikacji i aplikacji polimerów do zastosowań medycznych. Spotkanie pomogło wzmocnić współpracę i umożliwić wymianę wiedzy między współpracującymi ośrodkami Polskiej, Węgierskiej i Słowackiej Akademii Nauk, a także poprawić konkurencyjność w zakresie przygotowywania międzynarodowych projektów badawczych.

Więcej

Adres i kontakt

Nasz adres:
ul. M. Curie-Skłodowskiej 34
41-819 Zabrze
Telefon/Fax:
Tel. +48 32 271-60-77
Fax +48 32 271-29-69
 
Rzecznik prasowy:
Prof. dr hab. Grażyna Adamus, tel. +48 32 271-60-77 w. 226


 
Inspektor Ochrony Danych:
mgr Paulina Gąsior, tel. +48 32 271-60-77 w. 236
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.


W skrócie

Centrum powstało 1 stycznia 2007 r. w wyniku połączenia Centrum Chemii Polimerów PAN w Zabrzu i Zakładu Karbochemii PAN w Gliwicach – dwóch placówek Polskiej Akademii Nauk, które od lat prowadziły systematyczne prace nad wytwarzaniem i właściwościami materiałów makrocząsteczkowych - polimerowych i węglowych.

image      BIP CMPW PAN