Wydarzenia

Wydarzenia

Dnia 02.09.2017 w Czechowicach pracownicy CMPW PAN uczestniczyli w IV Śląskim Pikniku zorganizowanym przez Klubu Rodziców Fundacji JiM w Gliwicach.

Fundacja pomaga dzieciom z autyzmem i innymi neurotrudnościami, a działające w jej ramach Kluby zrzeszają rodziców dzieci z autyzmem z całej Polski. Pracownicy Centrum (M. Siwy, M. Musioł, J. Hertlein, U. Szeluga) przeprowadzali kilka doświadczeń chemicznych, które były jedną z licznych atrakcji przygotowanych na tym pikniku dla dzieci i ich rodziców.

Więcej

Centrum Materiałów Polimerowych i Węglowych PAN od września 2017 jest Mecenasem Fundacji Wspierania Nanonauki i Nanotechnologii NANONET. 

Głównym zadaniem statutowym Fundacji jest promocja nowoczesnej przedsiębiorczości opartej na rozwiązaniach nanotechnologicznych oraz upowszechnianie wyników badań naukowych w tej dynamicznie rozwijającej się w ostatnich latach dyscyplinie nauki.

Fundacja Wspierania Nanonauk i Nanotechnologii NANONET rozpoczęła działalność w 2006 r., kiedy ruszył pierwszy polski portal o tematyce nanotechnologicznej - www.nanonet.pl. 
Fundacja wchodzi w skład Polskiego Komitetu Normalizacji ds. Nanotechnologii i Innowacji. W roku 2011 Fundacja uzyskała status Krajowego Punktu Kontaktowego Europejskiej Platformy „Nanofutures” (w ramach 7 Programu Ramowego EU). Fundacja jest również pomysłodawcą, założycielem oraz liderem Śląskiego Klastra Nanotechnologicznego. 

http://nanonet.pl/centrum-materialow-polimerowych-weglowych-pan-nowym-mecenasem-fundacji-nanonet/

Więcej

Projekt „Sieć Regionalnych Obserwatoriów Specjalistycznych w Procesie Przedsiębiorczego Odkrywania” (SO RIS w PPO)

 

Czas realizacji projektu:  styczeń 2017 r. - marzec 2019 r.

Projekt „Sieć Regionalnych Obserwatoriów Specjalistycznych w Procesie Przedsiębiorczego Odkrywania" jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Działania 1.3 Profesjonalizacja IOB Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Wartość projektu: 4 756 146,11 PLN

Wartość dofinansowania z UE: 3 940 000,00 PLN

Więcej

Miło nam poinformować, że mgr inż. Magdalena Wójtowicz, otrzymała II nagrodę za wystąpienie ustne pt.: „Transport properties of thermally rearranged polymeric membranes” na międzynarodowej konferencji: 5th International Scientific Conference on Pervaporation. Vapor Permeation and Membrane Distillation, która odbyła się 23-23.06.2017 r. w Toruniu.
Gratulujemy!

Więcej

Pracownicy CMPW PAN zorganizowali pokazy doświadczeń chemicznych na charytatywnym pikniku rodzinnym firmy Marco na rzecz Warsztatów Terapii Zajęciowej "Tęcza" przy Fundacji Różyczka w Gliwicach, który odbył się 24 czerwca 2017.

Więcej

Prof. dr hab. Andrzej Dworak, dyrektor Centrum, 22 czerwca 2017 roku został wybrany zagranicznym członkiem Bułgarskiej Akademii Nauk. Uroczystość wręczenia nominacji odbyła się 20 września 2017 w siedzibie Bułgarskiej Akademii Nauk w Sofii. Prof. Dworak w trakcie uroczystości wygłosił wykład pt.: „Amphiphilic and thermoresponsive polymers”.
Gratulujemy!

Więcej

Adres i kontakt

Nasz adres:
ul. M. Curie-Skłodowskiej 34
41-819 Zabrze
Telefon/Fax:
Tel. +48 32 271-60-77
Fax +48 32 271-29-69
 
Rzecznik prasowy:
Prof. dr hab. Grażyna Adamus, tel. +48 32 271-60-77 w. 226


 
Inspektor Ochrony Danych:
mgr Paulina Gąsior, tel. +48 32 271-60-77 w. 236
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.


W skrócie

Centrum powstało 1 stycznia 2007 r. w wyniku połączenia Centrum Chemii Polimerów PAN w Zabrzu i Zakładu Karbochemii PAN w Gliwicach – dwóch placówek Polskiej Akademii Nauk, które od lat prowadziły systematyczne prace nad wytwarzaniem i właściwościami materiałów makrocząsteczkowych - polimerowych i węglowych.

image      BIP CMPW PAN