Wydarzenia

Wydarzenia

4 grudnia 2016 roku pracownicy Centrum Materiałów Polimerowych i Węglowych PAN w Zabrzu uczestniczyli w Kiermaszu Światecznym dla Łukasza z Zabawami i Warsztatami dla Dzieci. Dla uczestników kiermaszu przygotowano warsztaty "Zabawy z fizyką i chemią". Kiermasz odbył się w Młodzieżowym Domu Kultury w Gliwicach. Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Cała Naprzód, której celem była zbiórka chrytatywna funduszy na systematyczną rehabilitację Łukasza, chorego na rzadką chorobę genetyczną DMD.

Więcej

16 listopada 2016 w Instytucie Chemii Fizycznej Polskiej Akademii Nauk odbyła sie uroczysta sesja poświęcona 100-rocznicy urodzin prof. Andrzeja Bylickiego, wieloletniego dyrektora Zakładu Karbochemii i pracownika tego Zakładu.
Wystąpienia współpracowników Profesora poświęcone były opisowi Jego roli, osiągnięć naukowych i wkładu w organizacje nauki, w tym w rozwój badań nad węglem i Zakładu Karbochemii Polskiej Akademii Nauk.

Więcej

W dniach 29.09. - 01.10.2016 w Sofii odbyło się 18th National Symposium Polymers 2016. Jury sesji posterowej wyróżniło nagrodą specjalną prezentację CMPW PAN. Tytuł nagrodzonej pracy: „Thermoresponsive conjugate of therapeutic peptide”, autorzy: Róża Szweda, Dawid Szweda, Andrzej Dworak, Łukasz Otulakowski, Dominik Kosowski, Justyna Hertlein, Emi Haladjova, Stanislav Rangelov, Barbara Trzebicka.

Więcej

Dr inż. Alicja Bachmatiuk została laureatką konkursu na stypendium dla młodych wybitnych naukowców, prowadzącym wysokiej jakości badania i posiadającym bogaty dorobek naukowy w skali międzynarodowej.
Konkurs odbywa się od 11 lat i skierowany jest do młodych naukowców pracujących w dziedzinach nauk humanistycznych, społecznych, ścisłych i technicznych oraz nauk o życiu.

Więcej

1 października 2016 roku na terenie parku Poległych Bohaterów Centrum Materiałów Polimerowych i Węglowych PAN uczestniczyło w pikniku rodzinnym. Piknik był jednym z wydarzeń związanych z tzw. "Skarbnikowymi Godami" organizowanymi z okazji 94. rocznicy nadania Zabrzu praw miejskich. Pracownicy naukowi CMPW PAN przygotowali szereg ciekawych doświadczeń i zachęcali odwiedzających do wspólnego ich przeprowadzania. Oprócz eksperymentów chemicznych na stoisku Centrum można było również zobaczyć hologramy czyli przestrzenne obrazki. 

Więcej

HR Excellence in Research

W dniu 8 maja 2015 r. Prof. Andrzej Dworak, Dyrektor Centrum Materiałów Polimerowych i Węglowych Polskiej Akademii Nauk sygnował list intencyjny, wyrażający wolę przyjęcia w procedurach funkcjonowania Instytutu zapisów Europejskiej Karty Naukowca oraz Kodeksu Postępowania przy Rekrutacji Pracowników Naukowych i otrzymania prawa do znaku HR Excellence in Research.

Więcej

Adres i kontakt

Nasz adres:
ul. M. Curie-Skłodowskiej 34
41-819 Zabrze
Telefon/Fax:
Tel. +48 32 271-60-77
Fax +48 32 271-29-69
 
Rzecznik prasowy:
Prof. dr hab. Grażyna Adamus, tel. +48 32 271-60-77 w. 226


 
Inspektor Ochrony Danych:
mgr Paulina Gąsior, tel. +48 32 271-60-77 w. 236
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.


W skrócie

Centrum powstało 1 stycznia 2007 r. w wyniku połączenia Centrum Chemii Polimerów PAN w Zabrzu i Zakładu Karbochemii PAN w Gliwicach – dwóch placówek Polskiej Akademii Nauk, które od lat prowadziły systematyczne prace nad wytwarzaniem i właściwościami materiałów makrocząsteczkowych - polimerowych i węglowych.

BIP CMPW PAN