Wydarzenia

Wydarzenia

9 czerwca 2015 w siedzibie Bułgarskiej Akademii Nauk w Sofii odbył się zorganizowany przez Bułgarską Akademię Nauk i ambasadę Rzeczpospolitej Polskiej “Dzień Polski”.

Więcej

Dnia 13.06.2015 Centrum Materiałów Polimerowych i Węglowych PAN uczestniczyło w zabrzańskiej Industriadzie. Stoisko naszego instytutu mieściło się przy kopalni Guido gdzie w tym dniu działała „Stacja Badawcza Karbonia”. Pracownicy Centrum prezentowali wiele ciekawych doświadczeń związanych głównie z pierwiastkiem węgla. Robiono ołówki z żywicy i grafitu, którymi zarówno dzieci jak i dorośli chętnie rysowali. Pokazywano, jaka jest wytrzymałość termiczna węgla kamiennego, a jaka pianek węglowych. Dużym zainteresowaniem cieszyło się oglądanie przez mikroskop stereoskopowy włókien węglowych, antracytu swierdłowskiego oraz pianek węglowych z surowców polimerowych.

Więcej

W dniu 18 czerwca 2015 odbył się w Przedszkolu nr 1 w Zabrzu festyn rodzinny, w którym po raz kolejny pracownicy naukowi Centrum przeprowadzali demostracje ciekawych doświadczeń chemicznych.

Więcej

W dniu 23.05.2015 w odpowiedzi na zaproszenie organizatorów festynu rodzinnego promującego Europejski Tydzień Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych pracownicy Centrum (mgr inż. Justyna Hertlein, mgr inż. Magdalena Wójtowicz, mgr inż. Iwona Miara-Żymełka, mgr Jolanta Konieczkowska i dr Natalia Oleszko) demonstrowali ciekawe doświadczenia chemiczne. Organizatorem był Zespół Szkół Specjalnych nr 40 w Zabrzu, Stowarzyszenie „Nasza szkoła - nasz dom” działające przy ZSS nr 40 oraz Klub Olimpiad Specjalnych „Gumisie” Zabrze.

Więcej

15 kwietnia 2015 r. w Willi Goldsteinów w Katowicach odbyło się „Forum Biznes – Nauka. Obserwatorium NANO jako droga do innowacji”,  w którym uczestniczyło CMPW PAN.

Forum miało na celu inicjowanie i zacieśnienie współpracy jednostek badawczo-naukowych z przedsiębiorcami w obszarze nanotechnologii i nanomateriałów oraz popularyzację wiedzy na temat potencjału technologicznego województwa w tym obszarze.

Więcej

Regionalne Specjalistyczne Obserwatorium w obszarze Nanotechnologii i Nanomateriałów zaprasza na:

Forum Biznes-Nauka

Obserwatorium NANO jako droga do innowacji

Więcej

Adres i kontakt

Nasz adres:
ul. M. Curie-Skłodowskiej 34
41-819 Zabrze
Telefon/Fax:
Tel. +48 32 271-60-77
Fax +48 32 271-29-69
 
Rzecznik prasowy:
Prof. dr hab. Grażyna Adamus, tel. +48 32 271-60-77 w. 226


 
Inspektor Ochrony Danych:
mgr Paulina Gąsior, tel. +48 32 271-60-77 w. 236
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.


W skrócie

Centrum powstało 1 stycznia 2007 r. w wyniku połączenia Centrum Chemii Polimerów PAN w Zabrzu i Zakładu Karbochemii PAN w Gliwicach – dwóch placówek Polskiej Akademii Nauk, które od lat prowadziły systematyczne prace nad wytwarzaniem i właściwościami materiałów makrocząsteczkowych - polimerowych i węglowych.

image      BIP CMPW PAN