Wydarzenia

Wydarzenia

15 kwietnia 2015 r. w Willi Goldsteinów w Katowicach odbyło się „Forum Biznes – Nauka. Obserwatorium NANO jako droga do innowacji”,  w którym uczestniczyło CMPW PAN.

Forum miało na celu inicjowanie i zacieśnienie współpracy jednostek badawczo-naukowych z przedsiębiorcami w obszarze nanotechnologii i nanomateriałów oraz popularyzację wiedzy na temat potencjału technologicznego województwa w tym obszarze.

Więcej

Regionalne Specjalistyczne Obserwatorium w obszarze Nanotechnologii i Nanomateriałów zaprasza na:

Forum Biznes-Nauka

Obserwatorium NANO jako droga do innowacji

Więcej

20.02.2015 Centrum Materiałów Polimerowych i Węglowych PAN w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Żernicy zorganizowało warsztaty naukowe. Ich celem było rozbudzanie ciekawości świata i chęci do poszerzania wiedzy uczniów z zakresu chemii. Dzieci uwielbią eksperymentować, dlatego w ramach zorganizowanych warsztatów mogły samodzielnie wykonywać proste doświadczenia. Warsztaty prowadziła dr Marta Musioł.

Więcej

Plebiscyt "Soczewki Focusa" 2014 ma na celu wyróżnienie najciekawszych i najbardziej innowacyjnych projektów naukowych w trzech kategoriach: innowacje medyczne, innowacje techniczne i innowacje informatyczne.

Centrum otrzymało nominację w kategorii „innowacje medyczne” za prace nad termoczułymi polimerami, które ułatwią laboratoryjną hodowlę komórek przeznaczonych do przeszczepów.

Więcej

30 października 2014r. na prośbę dyrektora Gimnazjum nr 25 i 16 w Zabrzu odbyły się w Centrum zajęcia warsztatowe dla uczniów klas III. Szczególną wartość dydaktyczną posiadają zajęcia chemiczne, w trakcie których uczestnicy sami mogą wykonywać doświadczenia. Doświadczalna niezwykle spektakularna strona chemii pobudza aktywność poznawczą uczniów, doskonali umiejętności, pogłębia i rozwija ich zainteresowanie chemią.
W ramach warsztatów oprócz zajęć praktycznych w laboratoriach Centrum uczniowie zapoznali się z rezultatami badań prowadzonych w Centrum, w ramach projektów europejskich, dotyczących innowacyjnego produktu antygraffiti do stosowania w ochronie zabytków kultury, budynków oraz innych obiektów przeciw atakom graffiti.

Więcej

W dniu 30 września 2014 w ogrodzie Przedszkola nr 1 w Zabrzu odbył się jesienny festyn rodzinny. Motywem przewodnim imprezy był kartofelek. Na przedszkolaków i ich rodziny czekało wiele atrakcji, min. ciekawe pokazy chemiczne przygotowane przez pracowników naukowych Centrum: mgr inż. Łukasza Otulakowskiego i dr inż. Różę Szwedę.

Więcej

Adres i kontakt

Nasz adres:
ul. M. Curie-Skłodowskiej 34
41-819 Zabrze
Telefon/Fax:
Tel. +48 32 271-60-77
Fax +48 32 271-29-69
 
Rzecznik prasowy:
Prof. dr hab. Grażyna Adamus, tel. +48 32 271-60-77 w. 226


 
Inspektor Ochrony Danych:
mgr Paulina Gąsior, tel. +48 32 271-60-77 w. 236
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.


W skrócie

Centrum powstało 1 stycznia 2007 r. w wyniku połączenia Centrum Chemii Polimerów PAN w Zabrzu i Zakładu Karbochemii PAN w Gliwicach – dwóch placówek Polskiej Akademii Nauk, które od lat prowadziły systematyczne prace nad wytwarzaniem i właściwościami materiałów makrocząsteczkowych - polimerowych i węglowych.

BIP CMPW PAN