Wydarzenia

Wydarzenia

Plebiscyt "Soczewki Focusa" 2014 ma na celu wyróżnienie najciekawszych i najbardziej innowacyjnych projektów naukowych w trzech kategoriach: innowacje medyczne, innowacje techniczne i innowacje informatyczne.

Centrum otrzymało nominację w kategorii „innowacje medyczne” za prace nad termoczułymi polimerami, które ułatwią laboratoryjną hodowlę komórek przeznaczonych do przeszczepów.

Więcej

30 października 2014r. na prośbę dyrektora Gimnazjum nr 25 i 16 w Zabrzu odbyły się w Centrum zajęcia warsztatowe dla uczniów klas III. Szczególną wartość dydaktyczną posiadają zajęcia chemiczne, w trakcie których uczestnicy sami mogą wykonywać doświadczenia. Doświadczalna niezwykle spektakularna strona chemii pobudza aktywność poznawczą uczniów, doskonali umiejętności, pogłębia i rozwija ich zainteresowanie chemią.
W ramach warsztatów oprócz zajęć praktycznych w laboratoriach Centrum uczniowie zapoznali się z rezultatami badań prowadzonych w Centrum, w ramach projektów europejskich, dotyczących innowacyjnego produktu antygraffiti do stosowania w ochronie zabytków kultury, budynków oraz innych obiektów przeciw atakom graffiti.

Więcej

W dniu 30 września 2014 w ogrodzie Przedszkola nr 1 w Zabrzu odbył się jesienny festyn rodzinny. Motywem przewodnim imprezy był kartofelek. Na przedszkolaków i ich rodziny czekało wiele atrakcji, min. ciekawe pokazy chemiczne przygotowane przez pracowników naukowych Centrum: mgr inż. Łukasza Otulakowskiego i dr inż. Różę Szwedę.

Więcej

27 września 2014 roku na terenie parku Poległych Bohaterów Centrum uczestniczyło w pikniku rodzinnym. Piknik był jednym z wydarzeń związanych z tzw. "Skarbnikowymi Godami" organizowanymi z okazji 92. rocznicy nadania Zabrzu praw miejskich. Pracownicy naukowi Centrum przygotowali szereg ciekawych doświadczeń i zachęcali odwiedzajacych do wspólnego ich przeprowadzania. Przed naszym stoiskiem stale był tłum chętnych, nie tylko do oglądania ale i samodzielnego przetestowania swoich zdolności eksperymentatorskich.

 

Więcej

12 września 2014 roku Centrum Materiałów Polimerowych i Węglowych PAN wzięło udział w X edycji Dnia Nauki w Zabrzu, który odbył się w parku im. Poległych Bohaterów. Celem wydarzenia była popularyzacja nauki, kultury i sztuki, promocja wśród mieszkańców Zabrza i regionu instytucji edukacyjnych, naukowo-badawczych oraz firm, klubów i stowarzyszeń, a także rozbudzenie zainteresowań szeroko rozumianą nauką, kulturą i sztuką. Wydarzenie adresowane było do wszystkich osób ciekawych zjawisk otaczającego nas świata.

Więcej

6 września 2014 na Śląskim Rancho w Zabrzu pracownicy Centrum Materiałów Polimerowych i Węglowych PAN przeprowadzili warsztaty chemiczno-fizyczne dla uczestników festynu "Rodzina razem w Zabrzu.
Zajęcia zostały przygotowane w takiej formie, która dawała możliwość aktywnego zaangażowania uczestników, zarówno dzieci jak i dorosłych, w odkrywanie nauki. Takie warsztaty cieszą się ogromnym zainteresowaniem co świadczy o społecznym zapotrzebowaniu na wiedzę upowszechnianą w nieszablonowy sposób.

Więcej

Adres i kontakt

Nasz adres:
ul. M. Curie-Skłodowskiej 34
41-819 Zabrze
Telefon/Fax:
Tel. +48 32 271-60-77
Fax +48 32 271-29-69
 
Rzecznik prasowy:
Prof. dr hab. Grażyna Adamus, tel. +48 32 271-60-77 w. 226


 
Inspektor Ochrony Danych:
mgr Paulina Gąsior, tel. +48 32 271-60-77 w. 236
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.


W skrócie

Centrum powstało 1 stycznia 2007 r. w wyniku połączenia Centrum Chemii Polimerów PAN w Zabrzu i Zakładu Karbochemii PAN w Gliwicach – dwóch placówek Polskiej Akademii Nauk, które od lat prowadziły systematyczne prace nad wytwarzaniem i właściwościami materiałów makrocząsteczkowych - polimerowych i węglowych.

BIP CMPW PAN