Wydarzenia

Wydarzenia

20 marca 2014 roku w odpowiedzi na zaproszenie Domu Dziecka w Gliwicach przy ul. Z. Starego pracownicy Centrum Materiałów Polimerowych i Węglowych PAN poprowadzili warsztaty naukowe.

Więcej

14 marca 2014 roku Centrum Materiałów Polimerowych i Węglowych PAN zorganizowało Dzień Otwarty. Mając na uwadze jak ważna jest edukacja w zakresie nauk ścisłych zaproszenie do uczestnictwa w Dniu Otwartym skierowaliśmy głównie do młodzieży szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Centrum odwiedziła młodzież z zabrzańskich szkół: SP 30 i 36 oraz Gimnazjum 7 i 39.

Więcej

25 listopada 2013 r. CMPW PAN otrzymało tytuł EURO SYMBOL 2013 w kategorii Innowacja. Wręczenie Eurosymboli 2013 odbyło się podczas uroczystej gali w Teatrze Śląskim w Katowicach.

Kapituła Programu Eurosymbol doceniła Centrum za badania w projekcie MEMSTENT, w ramach którego opracowano podstawy technologii otrzymywania nowej generacji biozgodnych systemów chirurgicznych o unikalnej własności pamięci kształtu indukowanej w zakresie temperatury ciała ludzkiego. Projekt był współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Programu Innowacyjna Gospodarka.

SYMBOL to prowadzony przez redakcję Monitora Rynkowego w Dzienniku Gazecie Prawnej ogólnopolski program promocyjny. Jego celem jest wyłonienie i uhonorowanie instytucji, których marka stała się reprezentatywna i tożsama z działalnością całej branży. Program służy budowaniu wizerunku takich firm na tle całej polskiej gospodarki w oparciu o najbardziej reprezentatywne aspekty działalności.

Więcej

7 listopada 2013 r. CMPW PAN otrzymało Polską Nagrodę Innowacyjności 2013. Nagroda ma charakter honorowy i jest docenieniem dotychczasowych działań i osiągnięć oraz podkreśleniem jakości działania. Wręczenie statuetek odbyło się podczas Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości w Katowicach.

Polska Nagroda Innowacyjności to program wizerunkowy, którego celem jest nagrodzenie instytucji i firm działających na polskim rynku, których działalność cechuje innowacyjność i dbałość o sferę badawczo-rozwojową. Program jest prowadzony przez Polską Agencję Przedsiębiorczości wraz z Forum Przedsiębiorczości w Dzienniku Gazecie Prawnej.

Polski Kongres Przedsiębiorczości otrzymał patronat honorowy Ministerstwa Gospodarki, Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, Agencji Rozwoju Regionalnego, Wojewody Śląskiego oraz Prezydenta Katowic. Głównym patronem medialnym był Dziennik Gazeta Prawna.

Więcej

14 października 2013 r. prof. Jerzy Buzek złożył wizytę w CMPW PAN. Prof. Jerzy Buzek zapoznał się z pracami prowadzonymi w Centrum i odwiedził jego laboratoria.

Prof. Jerzy Buzek jest członkiem Komitetu Honorowego jubileuszu 60-lecia działalności badawczej CMPW PAN.

http://www.tvzabrze.eu/aktualnosci/aktualnosci/wydarzenia-,1,1,11110

Więcej

29 września 2013 r. CMPW PAN otrzymało nagrodę Prezydenta Miasta Zabrze „Zabrzańska Atena” w dziedzinie Medycyny i Nauki. Wręczenie nagród odbyło się w trakcie uroczystej gali zorganizowanej w Domu Muzyki i Tańca z okazji 91. rocznicy nadania Zabrzu praw miejskich.
Nagrody Prezydenta Miasta Zabrze przyznawane są w dziedzinie Kultury, Medycyny i Nauki oraz Gospodarki i Przedsiębiorczości.

Więcej

Adres i kontakt

Nasz adres:
ul. M. Curie-Skłodowskiej 34
41-819 Zabrze
Telefon/Fax:
Tel. +48 32 271-60-77
Fax +48 32 271-29-69
 
Rzecznik prasowy:
Prof. dr hab. Grażyna Adamus, tel. +48 32 271-60-77 w. 226


 
Inspektor Ochrony Danych:
mgr Paulina Gąsior, tel. +48 32 271-60-77 w. 236
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.


W skrócie

Centrum powstało 1 stycznia 2007 r. w wyniku połączenia Centrum Chemii Polimerów PAN w Zabrzu i Zakładu Karbochemii PAN w Gliwicach – dwóch placówek Polskiej Akademii Nauk, które od lat prowadziły systematyczne prace nad wytwarzaniem i właściwościami materiałów makrocząsteczkowych - polimerowych i węglowych.

BIP CMPW PAN