Wydarzenia

Wydarzenia

19 września 2013 roku był Dniem Otwartym Centrum Materiałów Polimerowych i Węglowych PAN. Zaprosiliśmy gości do swoich laboratoriów, aby zaprezentować z bliska nowoczesną aparaturę badawczą wykorzystywaną w realizowanych projektach krajowych i międzynarodowych. Można było między innymi zobaczyć spektrometr NMR o wysokiej rozdzielczości służący do jakościowej i ilościowej analizy związków chemicznych, urządzenie do pomiaru światła rozpraszanego przez nanoobiekty w roztworach, czy nowoczesne spektrometry masowe wykorzystywane głównie w badaniach struktury polimerów oraz niskocząsteczkowych produktów ich degradacji.

Więcej

13 września 2013 r. CMPW PAN zajęło I miejsce w konkursie na najciekawsze stoisko podczas IX Dnia Nauki organizowanego przez Miasto Zabrze, przy współudziale Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. Prof. Zbigniewa Religii.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem pełnił Prezydent Miasta Zabrze Małgorzata Mańka-Szulik.

Na terenie parku im. Poległych Bohaterów przy ul. Dubiela w Zabrzu odbyła się IX edycja Dnia Nauki. Tradycyjnie wydarzenie rozpoczął Hejnał Miasta Zabrze. Celem imprezy była szeroko pojęta popularyzacja działalności instytucji edukacyjnych, naukowo-badawczych oraz firm, klubów i stowarzyszeń nie tylko z terenu Zabrza, ale z całego regionu. Wystawcy zaprezentowali bogatą ofertę edukacyjną wzbogaconą ciekawymi pokazami i doświadczeniami naukowymi.

Więcej

7 września 2013 r. w Gliwicach rozstrzygnięto IV edycję konkursu „Marka – Śląskie”. Centrum otrzymało wyróżnienie w kategorii Nauka. Wyróżnienie ma charakter honorowy i jest podziękowaniem za wkład w rozwój regionu.

Konkurs organizowany jest przez Regionalną Izbę Handlowo-Przemysłową oraz Urząd Marszałkowski w Katowicach. Współorganizatorami są media regionu: TVP Katowice, Polskie Radio Katowice i Dziennik Zachodni. Celem konkursu jest promowanie firm i przedsięwzięć, które dzięki swoim walorom przyczyniają się do rozwoju województwa śląskiego.

http://www.riph.com.pl/marka-slaskie-edycja2013

 Więcej

30 sierpnia 2013 r. w odpowiedzi na zaproszenie Młodzieżowego Domu Kultury w Gliwicach pracownicy Centrum Materiałów Polimerowych i Węglowych PAN poprowadzili warsztaty naukowe dla dzieci gliwickich szkół podstawowych. Zajęcia, cieszące się dużą popularnością, były częścią programu „Wakacyjna Kuźnia Talentów” realizowanego w okresie wolnym od zajęć szkolnych.

https://www.youtube.com/watch?v=xO8e615lbdY
informacje o warsztatach (link) są częścią wiadomości telewizji Imperium w Gliwicach, dlatego proszę je oglądać od 3 minuty i 29 sekundy.

Więcej

5 sierpnia 2013 r. w ramach akcji „Wakacje z Kwadratem” odbyły się w Klubie Kwadrat Zabrzańskiej Spółdzielnie Mieszkaniowej zajęciach dla dzieci i młodzieży przygotowane przez pracowników Centrum Materiałów Polimerowych i Węglowych PAN.

Więcej

 

18 maja 2013 r. CMPW PAN uczestniczyło w pokazie innowacji medycznych w Zabrzu organizowanym przez Fundację Rozwoju Kardiochirurgii im. Zbigniewa Religii w Zabrzu.

Więcej

Adres i kontakt

Nasz adres:
ul. M. Curie-Skłodowskiej 34
41-819 Zabrze
Telefon/Fax:
Tel. +48 32 271-60-77
Fax +48 32 271-29-69
 
Rzecznik prasowy:
Prof. dr hab. Grażyna Adamus, tel. +48 32 271-60-77 w. 226


 
Inspektor Ochrony Danych:
mgr Paulina Gąsior, tel. +48 32 271-60-77 w. 236
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.


W skrócie

Centrum powstało 1 stycznia 2007 r. w wyniku połączenia Centrum Chemii Polimerów PAN w Zabrzu i Zakładu Karbochemii PAN w Gliwicach – dwóch placówek Polskiej Akademii Nauk, które od lat prowadziły systematyczne prace nad wytwarzaniem i właściwościami materiałów makrocząsteczkowych - polimerowych i węglowych.

BIP CMPW PAN