Konferencje

Konferencje

W dniach 2-3 listopada 2020 r. w Wiedniu odbędzie się konferencja Polymer Science and Composite Materials PSCM-2020.
Konferencja będzie poświęcona zagadnieniom związanym z polimerami biodegradowalnymi i  materiałami kompozytowymi do zastosowań środowiskowych i medycznych.
Wykład plenarny wygłosi prof. Marek Kowalczuk z Centrum, który uczestniczy również w pracach komitetu organizacyjnego tej konferencji.

https://www.thescientistt.com/polymers-composite-materials/

Więcej

W dniu 10 listopada 2017 r. w Centrum Materiałów Polimerowych i Węglowych PAN odbył się The International Workshop on Polymer Science and Polimeric Materials. 
Celem spotkania była wymiana doświadczeń między współpracującymi Instytutami z Polski, Węgier i Słowacji oraz dyskusja na temat aktualnych badań dotyczących charakterystyki, modyfikacji i aplikacji polimerów do zastosowań medycznych. Spotkanie pomogło wzmocnić współpracę i umożliwić wymianę wiedzy między współpracującymi ośrodkami Polskiej, Węgierskiej i Słowackiej Akademii Nauk, a także poprawić konkurencyjność w zakresie przygotowywania międzynarodowych projektów badawczych.

Więcej

MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA „SILESIAN MEETINGS ON POLYMER MATERIALS” POLYMAT2016

W dniach 27-28 czerwca 2016 roku, w hotelu „Diament” w Zabrzu odbyła się międzynarodowa konferencja „Silesian Meetings on Polymer Materials” (POLYMAT2016) zorganizowana przez Centrum Materiałów Polimerowych i Węglowych PAN w Zabrzu. Konferencja była kontynuacją organizowanego na Śląsku od 1995 roku Gliwickiego Seminarium Polimerowego, konferencji „Polimery nad Odrą” POLYOR2011 oraz POLYMAT60, największych w Polsce spotkań dotyczących nauki o polimerach i materiałach polimerowych.

Konferencja została zorganizowana pod auspicjami Europejskiej Federacji Polimerów (EPF), we współpracy z Komitetem Chemii Polskiej Akademii Nauk, Oddziałami Gliwickim i Opolskim Polskiego Towarzystwa Chemicznego oraz ze Specjalistycznym Obserwatorium Nanotechnologii i Nanomateriałów koordynowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego.

Więcej

MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA „SILESIAN MEETINGS ON POLYMER MATERIALS” POLYMAT60

W dniach 30 czerwca – 1 lipca 2014 roku, w hotelu „Diament” w Zabrzu, odbyła się międzynarodowa konferencja „Silesian Meetings on Polymer Materials” (POLYMAT60) zorganizowana przez Centrum Materiałów Polimerowych i Węglowych PAN w Zabrzu dla uczczenia 60 rocznicy powstania tej najstarszej i największej placówki PAN na Śląsku.

Konferencja była kontynuacją organizowanego na Śląsku od 1995 roku Gliwickiego Seminarium Polimerowego oraz konferencji „Polimery nad Odrą” POLYOR2011, największych w Polsce spotkań naukowych dotyczących polimerów.

http://www.ichp.pl/Silesian-Meetings-on-Polymer-Materials-POLYMAT60

Więcej

W dniach 13-17 stycznia 2014 w Zakopanem odbyła się Konferencja P2M Winter School Zakopane. Organizatorem Konferencji był Uniwersytet Jagielloński i Centrum Materiałów Polimerowych i Węglowych PAN. W konferencji uczestniczyło 74 naukowców, doktorantów i studentów z 10 krajów uczestniczących w Programie Precision Polymer Materials (Austria, Belgia, Bułgaria, Finlandia, Francja Niemcy, Holandia, Polska, Hiszpania, Wielka Brytania).

http://www2.chemia.uj.edu.pl/nfpm/?q=node/73

Więcej

Strona 1 z 2

Adres i kontakt

Nasz adres:
ul. M. Curie-Skłodowskiej 34
41-819 Zabrze
Telefon/Fax:
Tel. +48 32 271-60-77
Fax +48 32 271-29-69
 
Rzecznik prasowy:
Prof. dr hab. Grażyna Adamus, tel. +48 32 271-60-77 w. 226


 
Inspektor Ochrony Danych:
mgr Paulina Gąsior, tel. +48 32 271-60-77 w. 236
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.


W skrócie

Centrum powstało 1 stycznia 2007 r. w wyniku połączenia Centrum Chemii Polimerów PAN w Zabrzu i Zakładu Karbochemii PAN w Gliwicach – dwóch placówek Polskiej Akademii Nauk, które od lat prowadziły systematyczne prace nad wytwarzaniem i właściwościami materiałów makrocząsteczkowych - polimerowych i węglowych.

BIP CMPW PAN