Konferencje

Konferencje

W dniu 17.03.2022 r. Centrum Materiałów Polimerowych i Węglowych PAN zorganizowało Konferencję Silesian Meetings on Polymer Materials POLYMAT2022. Konferencja poświęcona była pamięci zmarłego w lutym 2021 r. prof. Andrzeja Dworaka, wybitnego naukowca w dziedzinie polimerów, założyciela i wieloletniego dyrektora CMPW PAN.

W Konferencji wzięli udział wybitni naukowcy o światowej sławie, którzy współpracowali (w wielu przypadkach nawet przyjaźnili się) ze zmarłym prof. A. Dworakiem. Mieliśmy zaszczyt gościć wybitnych naukowców: prof. Brigitte Voit (Leibniz Institute of Polymer Research, Dresden, Germany), prof. Rainer Haag (Freie Universität Berlin, Germany), prof. Stergios Pispas (National Hellenic Research Foundation, Athens, Greece), prof. Axel Müller (Johannes Gutenberg University, Mainz, Germany) i prof. Petar Petrov (Institute of Polymers, Bulgarian Academy of Sciences, Sofia, Bulgaria). Uczeni ci zaprezentowali prace związane tematycznie z zainteresowaniami naukowymi prof. Dworaka, które obejmowały nanomateriały o specjalnych właściwościach, a także możliwości ich potencjalnego zastosowania.

Więcej

W dniach 2-3 listopada 2020 r. w Wiedniu odbyła się konferencja Polymer Science and Composite Materials PSCM-2020.
Konferencja była poświęcona zagadnieniom związanym z polimerami biodegradowalnymi i  materiałami kompozytowymi do zastosowań środowiskowych i medycznych.
Wykład plenarny wygłosił prof. Marek Kowalczuk z Centrum, który uczestniczy również w pracach komitetu organizacyjnego tej konferencji.

https://www.thescientistt.com/polymers-composite-materials/

Więcej

W dniu 10 listopada 2017 r. w Centrum Materiałów Polimerowych i Węglowych PAN odbył się The International Workshop on Polymer Science and Polimeric Materials. 
Celem spotkania była wymiana doświadczeń między współpracującymi Instytutami z Polski, Węgier i Słowacji oraz dyskusja na temat aktualnych badań dotyczących charakterystyki, modyfikacji i aplikacji polimerów do zastosowań medycznych. Spotkanie pomogło wzmocnić współpracę i umożliwić wymianę wiedzy między współpracującymi ośrodkami Polskiej, Węgierskiej i Słowackiej Akademii Nauk, a także poprawić konkurencyjność w zakresie przygotowywania międzynarodowych projektów badawczych.

Więcej

MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA „SILESIAN MEETINGS ON POLYMER MATERIALS” POLYMAT2016

W dniach 27-28 czerwca 2016 roku, w hotelu „Diament” w Zabrzu odbyła się międzynarodowa konferencja „Silesian Meetings on Polymer Materials” (POLYMAT2016) zorganizowana przez Centrum Materiałów Polimerowych i Węglowych PAN w Zabrzu. Konferencja była kontynuacją organizowanego na Śląsku od 1995 roku Gliwickiego Seminarium Polimerowego, konferencji „Polimery nad Odrą” POLYOR2011 oraz POLYMAT60, największych w Polsce spotkań dotyczących nauki o polimerach i materiałach polimerowych.

Konferencja została zorganizowana pod auspicjami Europejskiej Federacji Polimerów (EPF), we współpracy z Komitetem Chemii Polskiej Akademii Nauk, Oddziałami Gliwickim i Opolskim Polskiego Towarzystwa Chemicznego oraz ze Specjalistycznym Obserwatorium Nanotechnologii i Nanomateriałów koordynowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego.

Więcej

MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA „SILESIAN MEETINGS ON POLYMER MATERIALS” POLYMAT60

W dniach 30 czerwca – 1 lipca 2014 roku, w hotelu „Diament” w Zabrzu, odbyła się międzynarodowa konferencja „Silesian Meetings on Polymer Materials” (POLYMAT60) zorganizowana przez Centrum Materiałów Polimerowych i Węglowych PAN w Zabrzu dla uczczenia 60 rocznicy powstania tej najstarszej i największej placówki PAN na Śląsku.

Konferencja była kontynuacją organizowanego na Śląsku od 1995 roku Gliwickiego Seminarium Polimerowego oraz konferencji „Polimery nad Odrą” POLYOR2011, największych w Polsce spotkań naukowych dotyczących polimerów.

http://www.ichp.pl/Silesian-Meetings-on-Polymer-Materials-POLYMAT60

Więcej

Strona 1 z 2

Adres i kontakt

Nasz adres:
ul. M. Curie-Skłodowskiej 34
41-819 Zabrze
Telefon/Fax:
Tel. +48 32 271-60-77
Fax +48 32 271-29-69
 
Rzecznik prasowy:
Prof. dr hab. Grażyna Adamus, tel. +48 32 271-60-77 w. 226


 
Inspektor Ochrony Danych:
mgr Paulina Gąsior, tel. +48 32 271-60-77 w. 236
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.


W skrócie

Centrum powstało 1 stycznia 2007 r. w wyniku połączenia Centrum Chemii Polimerów PAN w Zabrzu i Zakładu Karbochemii PAN w Gliwicach – dwóch placówek Polskiej Akademii Nauk, które od lat prowadziły systematyczne prace nad wytwarzaniem i właściwościami materiałów makrocząsteczkowych - polimerowych i węglowych.

image      BIP CMPW PAN